(a képnek seeeemmi, de semmi köze a kommentelés és a fegyencedzés viszonyához)
Heti fegyenchíradó. Kicsit csaltam, mert a 3. edzést csak ma csináltam meg, de volt a múlt héten egy fáradt, valamint egy kocsmoid este utáni fáradt nap. Meg még ezer mentséget tudok.
10. HÉT
1. Fekvőtámasz:
Fekvőtámasz előredőlve/térdelve (bemelegítés): 12/10
Fél fekvőtámasz: 20, 15
Ahogy említettem volt: rohadék egy gyakorlat. Egy lépést haladok előre, kettőt hátra.
2. Lábemelés:
Térdfelhúzás/térdemelés fekvésben: 10/10
Hajlított lábemelés fekvésben: 2x18, 15
És - azt hiszem - a sorozatok vége felé is még mindig rendesen kivitelezve, ami azt jelenti, hogy a felső pozícióban meg tud állni a lábam egy pillanatra, nem rugózik vissza.
3. Húzódzkodás:
Függőleges húzás (belemegítés): 20
Vízszintes húzás: 20,18
Ha a rúd nem megy Mohamedhez... érdemes volt feljebb emelni, azóta úgy érzem, fog ez menni. Egyébként is, az ilyen köztes lépések teljesen rendben vannak: az egy dolog, hogy a szimmetria miatt a rendszer megalkotásakor mind a 6 gyakorlattípusból fixen 10 szintnek kellett kijönnie, de maga a könyv is ajánl átmeneti lépéseket, és azt sem hiszem, hogy ellentétes lenne a fegyencedzés szellemiségével egy kis plusz barkácsolás.
4. Guggolás:
Guggolás támasszal/guggolás zárt lábbal (bemelegítés): 12/10
Fél felemás guggolás bal/jobb: 2x10, 2x10
A másik barkácsolós gyakorlat. Itt muszáj mindenféle áthidaló dolgokat kitalálni, mert gigantikus szakadékot látok a kétlábas és az egylábas guggolások közt.
5. Kézenállás:
Varjútartás (bemelegítés): 30s körül
Kézenállás: 32s, 15s
Nehezen jutok ezzel is egyről a kettőre. A könyv szerint elvileg eleve csak akkor kellene elkezdeni, amikor az ember már az 5. szint környékén jár a fekvőtámaszban - én nem hiszem, hogy bármi baj lett volna a korábbi kezdésből, csak épp így elérni látszom egy falat, amin nem sikerül túljutni (ami itt a 40s).
6. Híd:
Rövid híd/egyenes híd: 12/10
Híd szögben: 2x20, 17
Nem is a hátnak kemény, hanem a térdnek, a combnak. Aú.